Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua ternopil.rada@gmail.com
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

25.11.2022

На запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко відвідав її батьківський дім в Брамптоні (Канада)

Пані Лариса Ґаладза є донькою відомого греко-католицького священника з Канади Романа Ґаладзи, він родом з Терпопілля (с. Білокирниця, що на Підгаєччині). В 1944 році родина о. Романа Ґаладза, де було троє дітей, вирушає на захід. Кілька років поневірянь по таборах для переміщених осіб у Німеччині — і врешті кораблем сім’я Ґаладзів дісталася таки до США (Техас).
 
15-річним хлопцем Роман Ґаладза почав навчатися в духовній семінарії: спочатку у Стемфорді, потім — у Вашингтоні.
 
У 1976 році для подальшого розвитку української громади в Брамптоні була створена самостійна парафія Святого Іллі, а її пастором став отець Роман Ґаладза. На запитання, чому саме тут, отець відповів: «Це Боже провидіння». 10 років служби проходили в спортзалі школи, де о. Роман працював учителем. Коли випала нагода купити землю, придбали її, і за підтримки людей у 1995 році звели та освятили парафіальний храм, який отець вважає своєю сьомою дитиною (власних у нього — шестеро).
 
З самого початку богослужіння проводилось українською та англійською мовами, щоб прихилити і молодь, яка переважно краще володіла англійською. І велика заслуга о. Романа в збереженні україномовної церкви, він переконаний: «Молишся рідною мовою — молишся серцем!» Цю любов до рідної землі разом з дружиною Іриною о. Роман передав усім своїм дітям і передає своїм парафіянам.
 
Надзвичайно приємно було поспілкуватися з о. Романом про життя української діаспори та її вклад у нашу спільну Перемогу. Намітили кілька спільних проектів. Але про це — згодом…
 
Голова Тернопільської обласної ради
Михайло Головко