Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua ternopil.rada@gmail.com
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

28.06.2022

У Тернопільській ОУНБ розгорнуто книжкову виставку 

У відділі міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки з 26 по 30 червня 2022 року функціонуватиме виставка «Конституція — оберіг нашої державності». 

«Конституція… Основний закон України… Невелика книжечка, але наскільки глибока й важлива, чітка й цікава. Здавна українці боролися за незалежність і свободу. Козаки створили вольницю — Запорозьку Січ, яка захищала інтереси простого народу. Пилип Орлик, один із славетних українських лицарів, склав проєкт першої Конституції, що пізніше ліг в основу так званої «Конституції» Запорозької Січі. Головним положенням її було забезпечення рівних прав і свобод для громадян України. Конституція України — основний закон держави України. Ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Вона набрала чинності з дня її прийняття.

На виставці представлені такі видання: «Конституційний Акт, прийнятий 5 квітня 1710 року під керівництвом Гетьмана Пилипа Орлика», «Конституція України», «Основи конституційного права України», «Історія української конституції», Цимбалістий Т.О. «Конституційна юстиція», «Актуальні проблими конституційного права України», «Конституція та державні символи України» та інші видання, що відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України. Виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції (від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України)», — розповідають у бібліотеці.