Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua ternopil.rada@gmail.com
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

Міжнародні програми, проекти і гранти

 

Зміст та навігація по сторінці:

> Загальна інформація щодо здобуття грантів

> З чого розпочинати роботу, пошук грантових програм

> Підготовка проекту та подання грантової заявки

> Перелік актуальних грантових програм від міжнародних донорських організацій

> Корисні посилання на методичні матеріали, посібники, каталоги, ресурси

Вступне слово голови
Тернопільської обласної ради

Стійкий розвиток економіки, відродження конкурентоспроможних виробництв, повноцінне використання потенціалу області та зростання рівня життя населення вимагає відповідних вкладень у виробничу і соціальну сферу.

Аналіз міжнародного досвіду проектної діяльності показує, що в багатьох розвинених країнах світу одним з важливих завдань органів місцевого самоврядування є спрямування роботи на пошук позабюджетних альтернативних джерел фінансування та налагодження співпраці з міжнародними фондами, програмами та грантами.

Тернопільська обласна рада протягом останніх років також впроваджує проектні технології в систему управління процесами регіонального розвитку.

Починаючи з 2014 по 2016 рік Тернопільською обласною радою проводився обласний конкурс проектів розвитку місцевого самоврядування, спрямований на підвищення активності територіальних громад та органів самоврядування у розв’язанні актуальних проблем розвитку територій. 55 органів місцевого самоврядування області мали змогу реалізувати свої проекти на умовах співфінансування за рахунок коштів обласного та відповідних місцевих бюджетів.

У рамках підписаної трьохсторонньої Угоди про партнерство міжТернопільською обласною радою, Тернопільською обласною державною адміністрацією та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Тернопільській області реалізовувалась третя фаза проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на період 2014-2018 роки, а це 46 проектів громад, які реалізовувалися на умовах співфінансування за рахунок коштів ПРООН.

З метою надання допомоги новоутвореним об’єднаним територіальним громадам області у 2019 році підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію між Тернопільською обласною радою, Тернопільською обласною державною адміністрацією та організацією Глобал Комьюнітіз. Глобал Комьюнітіз (GlobalCommunities) виконує п’ятирічний проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) вартістю $50 мільйонів «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Програма DOBRE спрямує більшу частку технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема створюючи умови для нових Об’єднаних Територіальних Громад (ОТГ) краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян.

Тому, враховуючи обмеженість бюджетних коштів, важливим напрямком роботи органів місцевого самоврядування, підприємств та установ комунальної власності повинна стати робота спрямована на пошук позабюджетних джерел фінансування з міжнародних фондів, програм та грантів. Сподіваємось, що підготовлені рекомендації та нижченаведена інформація, посилання на відповідні інтернет-ресурси щодо переліку актуальних грантів, конкурсів, проектів та програм стане корисною в організації роботи спрямованої на залучення додаткових фінансових ресурсів.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ОБ’ЄКТАМ СПІЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД СІЛ, СЕЛИЩ, МІСТ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЩОДО УЧАСТІ У ГРАНТОВИХ ПРОГРАМАХ:

 

> Загальна інформація щодо здобуття грантів

> З чого розпочинати роботу, пошук грантових програм

> Підготовка проекту та подання грантової заявки

> Перелік актуальних грантових програм від міжнародних донорських організацій

> Корисні посилання на методичні матеріали, посібники, каталоги, ресурси

 

Загальна інформація щодо здобуття грантів

Гранти є найбільш поширеною формою фінансування проектів донорськими організаціями.

У методичній та довідковій літературі є багато визначень та понять, що таке донорські організації, фонди, гранти, програми. Ряд з них в значній мірі інтерпретуються як одне і те саме (або тотожні). Тому наше завдання - узагальнюючи інформацію, в лаконічній та доступній формі з’ясувати, що таке донорські організації, фонди, гранти та як з ними працювати.

Донори - це міжнародні організації, державні установи, комерційні структури, громадські некомерційні організації (релігійні, наукові тощо), приватні благодійні фонди або приватні особи, що надають громадянам та організаціям на некомерційній безповоротній основі необхідні додаткові ресурси різного виду, на цілі, які спрямовані в цілому на благо усього суспільства.

На практиці існує декілька класифікацій донорів, які можна систематизувати так:

За видами допомоги, що надається, донори поділяються на тих, хто:

 надає гранти;

 виділяє стипендії на навчання;

 здійснює експертну (консультативну) допомогу;

 надає технології, обладнання тощо.

За сферою інтересів донори поділяються на вузькоспеціалізовані (здійснюють підтримку в чітко визначених сферах діяльності, наприклад, Всесвітній фонд боротьби зі СНІДом, Глобальний екологічний фонд) та універсальні (пріоритетами діяльності яких є різноманітні суспільні проблеми).

За територіальними межами дії донори бувають національними та міжнародними. Хоча у цих рекомендаціях ми в основному зосереджуємось на міжнародній допомозі, не варто забувати й про вітчизняних грантодавців. Тим більше, що українські організації в рамках власних програм і великих проектів можуть здійснювати так зване субгрантування. Таким чином працює, наприклад,    Український фонд соціальних інвестицій, який на конкурсній основі перерозподіляє кошти, отримані від іноземних фінансових організацій.

За джерелом капіталу можна виділити такі основні групи міжнародних донорів, які доступні для здобувачів з України: міждержавні організації, урядові, суспільні та корпоративні донори. Дещо докладніше про ці групи.

1 Міждержавні організації. До цієї групи донорів належать установи Організації Об’єднаних Націй (Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), ЮНІСЕФ, Світовий банк, Проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду (СВА), тощо) та Європейського Союзу (Європейська комісія, Рада Європи, ОБСЄ,).

Урядові донори. Це можуть бути грантові програми окремих закордонних органів влади (Агенство США з міжнародного розвитку (USAID), Канадське агентство міжнародного розвитку (СIDA), Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) та ін.), або посольств іноземних держав в Україні (США, ФРН, Норвегії тощо).

3 Суспільні донори можуть бути як національними(наприклад німецькі фонди політичних партій – Фонд К.Аденаура, Фонд Ф.Наумана та ін.) так і міжнародними (наприклад PHARE- Програма демократії, Міжнародний Вишеградський фонд). Вони будуються відповідно на фінансових надходжень з однієї або декількох країн та зобов’язані звітувати перед тими на чиї гроші вони існують.

4 Приватні донори. До цієї категорії належать донори різного обсягу і характеру діяльності – від таких великих міжнародних організацій, як міжнародний фонд «Відродження» Дж.Сороса та Фонд Рокфеллера до невеликих сімейних фондів Фонд Кнута і Аліси Валенбергів, Фонд Раскоба заохочення католицької діяльності).

5 Корпоративні донори реалізують програми соціальної відповідальності великих компаній (Компанія «Монсанто», Інститут нетрадиційного газу компанії «Шелл»).

Найпоширенішим джерелом додаткових ресурсів неприбуткових організацій та соціально-значущих проектів, як уже зазначалося, є благодійні фонди, які, в свою чергу, надають допомогу у вигляді грантів.

Термін "фонд" (англ. - fund) означає суму коштів, заощаджених або приготованих для виконання конкретних визначених цілей і завдань. Фондами можуть бути державні установи різних країн, міжнародні організації, приватні благодійні фонди, комерційні структури, релігійні, наукові та інші громадські некомерційні організації, які володіють первинним капіталом (або вкладом), та надають підтримку або допомогу в благодійній, освітній, культурній, релігійній та інших видах діяльності, що приносить користь громадськості, та фінансує в першу чергу інші некомерційні організації.

Згідно з даними Центру Європейських Фондів (ЕРО), у США зареєстровано близько 40 тис. благодійних фондів, в Європі їх кількість коливається від 80 до 100 тис.

Гранти надаються за результатами грантових програм-конкурсів, що оголошуються для неприбуткових організацій, під час яких проект повинен пройти у процедуру подання заявки на отримання гранту, і, у випадку перемоги в конкурсі - отримати кошти (допомогу).

Існує декілька визначень поняття "грант":

1. Грант (англ. "grant" - дар, дотація, стипендія) - це цільова фінансова дотація, що надається вченим на проведення наукових досліджень.

2. Грант - це безоплатна цільова субсидія, що надається на конкурсній основі організації, ініціативній групі або індивідуальній особі для реалізації заявленого проекту в тій чи іншій сфері діяльності.

3. Грант - благодійний внесок або цільове пожертвування, надане фізичними і юридичними особами в грошовій і натуральній формах.

4. Грант - кошти, безоплатно передані дарувальником (фондом, корпорацією, урядовим закладом або приватною особою) некомерційній організації або приватній особі для виконання конкретної роботи.

5. Грант - кошти, техніка або інші ресурси, що безповоротно передається донором (фондом, корпорацією, державною установою або приватною особою) некомерційній організації або приватній особі для виконання конкретної роботи.

На відміну від позики грант не треба повертати.

Слід зазначити ще, що в проектній діяльності та роботі з пошуку грантових програм виділяють ще також гранти для бізнесу – допомога бізнес-клієнтам у залученні коштів на розвиток власної справи, консультації, зустрічі, експертні оцінки, пошук можливостей фінансування та робота з грантовими заявками за залученням відповідних експертів.

З точки зору періодичності проведення грантові програми поділяються на:

 разові конкурси - програми грантів, які проводяться фондами один раз (як правило, вони спрямовані на досягнення певних цілей і завдань);

 циклічні конкурси - програми грантів, які повторюються через певні проміжки часу - один-два рази на рік;

постійні конкурси - програми грантів, які не мають певних термінів подання заявок на фінансування. Проекти розглядаються за фактом їх надходження.

 

З чого починати роботу, пошук грантових програм

Цикл діяльності по залученню ресурсів визначає послідовність ваших дій.

Перший крок (потреби) – визначення проблеми, формулювання її актуальності та невідкладності вирішення, планування проекту (програми), складання бюджету.

Спочатку необхідно абсолютно чітко визначити, для чого, для досягнення якої мети або вирішення якої проблеми потрібні кошти. Потім, що конкретно необхідно (гроші, приміщення, майно, послуги). Де ці кошти знаходяться, або, іншими словами, у кого їх можна попросити і як це зробити таким чином, щоб досягти успіху.

Другий крок (пошук джерел відсутніх ресурсів) – пошук грантових конкурсів, мета і завдання яких співпадають з метою і завданням вашого проекту.

Починати грантову діяльність краще за все з участі у не дуже значних за обсягом фінансування грантових конкурсах. Умовно можна планувати свою роботу за такою схемою:

регіональні або місцеві грантові програми;

гранти при Посольствах;

спеціальні програми «малих грантів»;

спільні програми в рамках Євросоюзу.

Для того щоб взяти участь у грантовій програмі треба знайти відкриті грантові конкурси, що відповідають напрямку діяльності вашої організації. Для цього треба провести моніторинг сайтів відповідних організацій, які узагальнюють та актуалізують грантові конкурси, в яких можна взяти участь в даний час: умови участі, сума гранту, кінцевий термін подання заявки, аплікаційні форми і т.д.

Визначившись із переліком найбільш прийнятних для підтримки вашого проекту донорів, необхідно докладно ознайомитись з умовами надання ними фінансової допомоги. Щоб запобігти ситуації, коли проект може бути відхилено через недотримання формальних вимог, перед написанням заявки треба уважно вивчити особливості грантових конкурсів, особливу увагу приділяючи наведеним нижче характеристикам:

географія конкурсу (грантодавець може оголосити конкурс для певних регіонів України);

тип одержувачів грантів (органи самоврядування, громадські об’єднання, вищі навчальні заклади, заклади охорони здоровя, освіти, соціального захисту, засоби масової інформації, ініціативні групи тощо);

пріоритети конкурсу (напрями надання допомоги конкретизуються у пріоритетах конкретних конкурсів);

терміни подання заявки та підведення підсумків конкурсу;

розмір гранта та розмір власного внеску;

термін реалізації проекту;

види діяльності, що фінансуються (у деяких випадках у рамках певного конкурсу донор може фінансувати чітко визначені заходи та відмовлятися фінансувати деякі статті видатків, найчастіше- непрямі видатки та/або оплату праці).

Де шукати інформацію про грантові конкурси ?

В першу чергу — на офіційних сайтах донорських організацій.

Рекомендуємо створити власну базу даних грантодавців і час від часу перевіряти їх сайти. З цих джерел можна отримати безліч корисної інформації про вже реалізовані та нові програми міжнародної технічної допомоги, про зміни у грантовій політиці та ін.

Регулярний моніторинг сайтів донорів, з одного боку, дозволить бути в курсі головних новин, а з іншого - потребує багато часу. В останньому випадку можна скористатись послугами багатьох сервісних організацій, які збирають, обробляють та розповсюджують інформацію про грантові конкурси. Серед подібних агрегаторів відзначимо такі інформаційні джерела.

 

Зарубіжні ресурси з фандрайзингу

Якщо ви добре володієте англійською мовою і бажаєте отримувати ексклюзивну інформацію зі світу грантрайтингу, тоді можете скористатися такими інтернет-ресурсами :

http://foundations.org - каталог грантодавців, який ведеться з 1995 року;

http://www.efc.be/ - European Foundation Centre (EFC) — Міжнародна асоціація суспільних та корпоративних донорів;

http://foundationcenter.org/ — міжнародний портал про філантропію;

http://www.guidestar.org - міжнародний портал для некомерційних організацій.

 

Сайти органів публічної влади в Україні.

Багато центральних органів виконавчої влади розміщують інформацію про проекти і програми міжнародної технічної допомоги, серед них можна відмітити:

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (http://www.me.gov.ua) ;

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово –комунального господарства України (http://www.minregion.gov.ua);

Міністерство молоді та спорту України (http://dsmsu.gov.ua);

Департамент підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської облдержаадміністрації (http://www.compet.kh.gov.ua/ukr/granti-ta-programi) здійснює щотижневу розсилку актуальної інформації про грантові конкурси.

Восени 2016 року у рамках проекту «Міжнародна допомога. Створення комунікативної платформи» Харківської обласної спілки «Молодіжні Ініціативи» та Департаменту з підвищення конкуренто-спроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» була створена комунікативна платформа проектів та програм міжнародної допомоги GrantsLife (http://grantslife.kh.gov.ua), яка дозволяє потенційним реципієнтам вчасно реагувати на актуальні грантові пропозиції від міжнародних донорів, обмінюватись досвідом реалізації проектів та здобувати навички з проектного менеджменту.

 

Портали українських недержавних організацій.

Великий обсяг корисної, в значній мірі, уже опрацьованої інформації можна знайти на сайтах:

Ресурсного центру «Гурт» (http://gurt.org.ua/);

Інформаційного порталу некомерційних організацій України «Громадський простір» (http://www.prostir.ua/category/grants/);

«Велика ідея» https://biggggidea.com/; і

Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад (http://vassr.org/);

Інформація про навчання, стажування розміщується на сайтах:

“Platforma”(http://platfor.ma),

порталі з управління знаннями “Knowledgeportal ”(http://www.kp. org.ua/);

“Mladinfo”(http://www.mladiinfo.eu/);

“Unistudy” (http://unistudy.org.ua/short-term/training/);

Відділу академічної мобільності КНУ імені Тараса Шевченка про стипендії для навчання (http://mobility.univ.kiev.ua/).

 

Сторінки у соціальних мережах.

Група «Гранти, конкурси, стипендії»

(https://www.facebook.com/groups/progrants/).

Окрім того, інформація про відкриті грантові конкурси поширюється обласними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування, освітніми закладами, науковими бібліотеками, дипломатичними установами іноземних країн акредитованих в Україні.

На офіційних сайтах Тернопільської обласної ради та Тернопільської обласної державної адміністрації також є відповідні розділи щодо грантових програм та рекомендації з підготовки і подання грантових заявок.

 

Підготовка проекту та подання грантової заявки

Третій крок (звернення) – підготовка грантової заявки з урахуванням вимог відповідного грантодавця, надсилання цієї заявки, контакт з представниками організації-донора і отримання коштів або інших ресурсів.

Обов’язковою умовою успішного здобуття грантів є правильно підготовлений проект. Тому, розпочинаючи пошук фінансування слід пам’ятати, що за один день написати хороший проект неможливо і починати готувати проектну заявку необхідно завчасно.

Перш за все визначимося, що ми розуміємо під поняттям «проект». Слово проект є одним із найбільш уживаних у пресі, виробничій діяльності та навіть у побуті. Сьогодні проектний підхід формує стиль життя людей багатьох розвинених країн. У вітчизняній практиці протягом певного періоду поняття «проект» використовувалося переважно в технічній сфері як певні розрахунки, креслення, технічна документація, метою якою було втілення певного задуму при створенні нового продукту (приладу, послуги, споруди, тощо). При цьому проект розробки технічної документації називався «проектуванням». У світовій практиці для визначення даного процесу використовується термін – дизайн, проектування споруд, розробка виробів.

Сьогодні не існує єдиного загальноприйнятого визначення терміну «проект». У сучасному розумінні проект представляє певне завдання з визначеними вхідними даними і потрібними результатами, які обумовлюють  спосіб його вирішення. Одним із найбільш вдалих, ми вважаємо, є визначення Світового банку, а саме:

Проект – це комплекс заходів, які здійснюються для досягнення чітко визначених цілей впродовж відведеного часу і за допомогою призначених на це фінансових ресурсів.

Тому, очевидним є висновок про необхідність професійного підходу до проектного управління як до інструменту, який дозволяє ефективно вирішувати і великомасштабні завдання розвитку економіки країни в цілому, і окремого виробництва, і проблеми розвитку невеликих територій, окремих сільських рад, підприємств та установ.

Підсумовуючи визначення проекту слід зазначити, що проект це діяльність спрямована на розвиток, поліпшення та зміну існуючої ситуації.

Впродовж останніх десятиліть міжнародними донорами розроблено процедури та методологічні принципи щодо підготовки проектів та управління ними. Їх застосування, а завдяки цьому і використання досвіду попередників, зменшує ризик допущення помилок, які виникають на етапі написання проекту, тим самим підвищуючи шанси на отримання коштів для його реалізації.

Незважаючи на те, що в кожного донора свої вимоги щодо оформлення проектних заявок, у їх структурі можна виокремити найчастіше повторювані елементи – так званий універсальний формат для написання проекту, який дозволить включити до заявки практично всі можливі розділи, що зустрічаються у вимогах різних донорів:

Титульний аркуш

Резюме проекту

Вступ

Постановка проблеми

Мета і завдання

Методи

Цільові групи

Припущення

Очікувані результати

Оцінювання

Життєздатність проекту

План реалізації

Звітність

Бюджет

Додатки

Саме тому, до підготовки проектів, а відповідно і заявок на гранти доцільно ставитися не як до разової проби пера, а як до постійної діяльності по залученню додаткових ресурсів для розвитку організації. Така діяльність називається англійським словом фандрайзинг і включає в себе не тільки підготовку заявок на гранти, але і залучення матеріальних ресурсів з інших можливих джерел.

Факт підготовки і відправки заявки зовсім не є гарантією отримання гранту. Оскільки найчастіше гранти надаються на конкурсній основі, їх отримують організації, які зможуть цей конкурс виграти. Вважається, що ефективність діяльності буде нормальною, якщо буде профінансована кожна десята заявка (10%). Якщо ви відправили заявку і у відповідь отримали від грантодавця багато питань, значить ваша заявка продовжує конкурсну боротьбу. На всі поставлені запитання треба відповісти докладно і оперативно. Якщо ж ви отримали повідомлення про те, що ваша заявка не пройшла за конкурсом, спробуйте уточнити мотиви відмови і врахувати їх у подальшій роботі.

Відносини між організаціями, що надають гранти і організаціями, що їх отримують — це відносини партнерів. Успішно виконані проект допомагають фонду, що надає гранти, знайти гроші на подальший розвиток своєї діяльності. Максимально щирі, коректні відносини з грантодавцем допоможуть підготувати заявку та успішно виконати проект, а відтак отримати досвід і значно підвищити шанси на отримання наступних грантів з будь-яких джерел. «Провалений» проект ці шанси помітно знижує — інформація про проблеми грантоотримувачів поширюється серед грантодавців дуже швидко.

У разі отримання повідомлення про перемогу в конкурсі необхідно буде укласти договір з грантодавцем і суворо його дотримуватися. Грантодавець не тільки має право контролювати хід виконання проекту та цільове використання коштів, але і поширювати інформацію про грантоотримувача.

 

Перелік актуальних грантових програм від міжнародних донорських організацій

 

Організація проєктної діяльності під час воєнного стану і надалі залишається важливим напрямком роботи органів місцевого самоврядування.

Особливістю розробки та реалізації проєктних пропозицій є швидкість реагування на грантові конкурси під час воєнного стану.

1. ГРАНТИ В УМОВАХ ВІЙНИ

ГРАНТОВА ПРОГРАМА "ЛЮДИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ: СВІТ РЯТУЄ УКРАЇНСЬКІ ГРОМАДИ"

https://ednannia.ua/181-contests/12363-grantova-programa-lyudi-dlya-lyudej-svit-ryatue-ukrajinski-gromadi

Грантодавець-організатор: ІСАР "Єднання"

Сфери підтримки: Сфери підтримки: відновлення критичної соціальної інфраструктури/забезпечення обладнанням, що сприятиме покращенню якості життя людей в громадах, або громад в цілому, що постраждали від воєнних дій; посилення продовольчої та економічної безпеки для груп людей/громад; діяльність або рішення, спрямовані на стале підвищення якості життя; евакуація з громад, що перебувають під загрозою окупації (у випадках, де оперативно не спрацьовують забезпечені державними та місцевими органами влади можливості); адресна допомога (від 30 тис - 300 тис. грн.).

Заявники: громадські та благодійні організації

Термін подачі заявок: заявки приймаються до 31 грудня 2022 року

ПРОГРАМА «ГУМАНІТАРНА СОЛІДАРНІСТЬ» ВІД МІЖНАРОДНОГО БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «ВІДРОДЖЕННЯ»

https://www.irf.ua/contest/humanitarian_solidarity_program/

https://www.google.com/url?q=https://www.irf.ua/contest/humanitarian_solidarity_program/&sa=D&source=docs&ust=1653294962602241&usg=AOvVaw10CpGCz8c0fZOPr8DulUDu

Грантодавець-організатор: МФ "Відродження" і гуманітарна організація CareDeutschland

Сфери підтримки: Сфери підтримки: проєкт орієнтований наотримання коштів, котрі можна буде витратити на: продукти харчування тривалого зберігання; побутові та гігієнічні товари, товари для освіти та навчання; пальне для евакуації населення або доставки товарів, транспортні послуги; послуги психологів, соціальних працівників, водіїв, логістів тощо; харчування та інші форми підтримки вимушених переселенців та волонтерів, які їм допомагають; послуги зв’язку, поштові та банківські послуги. Витрати можливі тільки для цивільного населення (сума гранту від 100 до 380 тисяч грн)

Заявники: громадські організації, волонтерські ініціативи та комунальні заклади у наданні необхідної гуманітарної допомоги тим, хто постраждав від війни

Термін подачі заявок: заявки приймаються до 30 вересня 2022 року

ГРАНТОВИЙ КОНКУРС "ШВИДКА ПІДТРИМКА СПРОМОЖНОСТЕЙ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА УКРАЇНИ ДІЯТИ В НАДЗВИЧАЙНИХ ОБСТАВИНАХ"

https://ednannia.ua/181-contests/12350-grantovij-konkurs-shvidka-pidtrimka-spromozhnostej-gromadyanskogo-suspilstva-ukrajini-diyati-v-nadzvichajnikh-obstavinakh

Грантодавець-організатор: 

Сфери підтримки: Сфери підтримки: - надання додаткових можливостей і ресурсів для швидкого й гнучкого реагування на потреби громадянського суспільства в надзвичайних умовах (у межах цього конкурсу приймаються заявки відповідно до таких пріоритетів: посилення адаптивних спроможностей ОГС.Гранти за цим пріоритетом можуть надаватися на швидке переорієнтування діяльності ОГС відповідно до потреб цільової аудиторії та/або громади; для зміни діяльності ОГС відповідно до поточних викликів або нової цільової аудиторії; для зміни операційних планів і поточної діяльності ОГС. Бюджет проєкту за цим пріоритетом може включати: витрати на розробку нових планів або політик/процедур, дослідження потреб нових цільових аудиторій, розробку нових послуг, адміністративні видатки тощо.); - мобілізація громади для протидії воєнним викликам (гранти за цим пріоритетом можуть надаватися для здійснення мобілізаційних дій у громадах на протидію воєнним викликам. Бюджет проєкту за цим пріоритетом може включати: видатки, пов’язані з вирішенням гуманітарних потреб цільових аудиторій ГО та громад, організацією збору коштів на підтримку Збройних Сил України, збору коштів/ресурсів для допомоги ВПО та постраждалим від воєнних дій; збору коштів/ресурсів на інші потреби, пов’язані з воєнними діями та їх наслідками.); - посилення безпеки, у тому числі цифрової (гранти за цим пріоритетом можуть надаватися для здійснення комплексу заходів для підвищення безпеки персоналу, даних та обладнання ОГС. Бюджет проєкту за цим пріоритетом може включати: видатки для проведення навчання щодо основ безпеки (у тому числі цифрової), розробку комплексних безпекових планів, аудит цифрових ресурсів ОГС, реалізацію безпосередніх заходів для забезпечення безпеки.); -здійснення комплексу моніторингових заходів (гранти за цим пріоритетом можуть надаватися для здійснення моніторингових заходів у різних сферах: дотримання прав людини, воєнних злочинів, корупційних дій тощо. Проєкти за цим пріоритетом мають передбачати обов’язковий компонент широкого інформування інших ОГС, ОМС, органів державної влади та медіа (якщо це релевантно сфері моніторингу та поточній ситуації) про результати моніторингу, здійсненого за кошти гранту. Видатки на таке інформування можуть покриватися коштом бюджету проєкту.).

Заявники: об’єднання громадянського суспільства

Термін подачі заявок: прийом заявок відбувається на постійній основі з 25.02.2022 р.

SHELTERUKRAINE: БЛАГОДІЙНА ПІДТРИМКА ГО/БО, ЩО ДОПОМАГАЮТЬ ВПО

https://www.prostir.ua/?grants=shelter-ukraine-blahodijna-pidtrymka-hobo-scho-dopomahayut-vpo-pryjom-zayavok

Грантодавець-організатор: SILab Ukraine, Тепле Місто/Teple Misto та VPLYV, Valores Foundation, у співпраці з Razom For Ukraine відкриває прийом заявок для підтримки соціальних ініціатив, які вирішують гуманітарні проблеми цивільного населення в умовах війни

Сфери підтримки: Сфери підтримки: пріоритет буде надаватися організаціям та ініціативам, які працюють у населених пунктах до 250 000 населення. Максимальний розмір благодійної допомоги — 200 000 грн. Отримані кошти можуть бути витрачені виключно для підтримки цивільного населення України, зокрема: • облаштування центрів перебування для внутрішньо переміщених осіб;• забезпечення продуктами харчуванням, медикаментами, товарами першої необхідності, засобами гігієни представників різних уразливих груп населення, що постраждали внаслідок військових дій;• організація евакуації цивільного населення. Ініціатива “Shelter Ukraine” не покриває витрати на ремонт приміщення. Фінансова допомога може бути надана на рахунок громадської або благодійної організації, або у вигляді прямої оплати рахунків.

Заявники: громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші громадські об‘єднання, які зареєстровані як неприбуткові або благодійні організації та працюють в Україні;
державні й комунальні заклади охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, а також незареєстровані волонтерські ініціативи

Термін подачі заявок: прийом заявок відбувається на постійній основі до офіційного оголошення завершення програми. Орієнтовний термін розгляду запитів — 5-7 робочих днів. Актуально до: 31.12.2022 року

КОНКУРС ГРАНТІВ "КОНСОЛІДУЄМОСЯ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ"

https://euprostir.org.ua/opportunities/183338

Грантодавець-організатор: інститут економічних досліджень та політичних консультацій в межах програми «Громадськість за демократизацію», яка фінансується Європейським Союзом

Сфери підтримки: Сфери підтримки: надати підтримку ОГС, які впроваджують гуманітарні і волонтерські ініціативи, інформують суспільство про виклики і шляхи допомоги громадянам, консолідують громадян й громадські організації навколо волонтерства та впроваджують заходи щодо протидії дезінформації з боку ворога (від 80 тис - до 240 тис. грн.). Тривалість проєктів – 1,5-4 місяці. Переможці конкурсу під час виконання грантової угоди мають право подати нову грантову заявку

Заявники: організації громадянського суспільства, які статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 3 місяців станом на 25.05.2022 р.; спроможність впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування); наявність будь-якого з інформаційних каналів (сторінка у фейсбуці, телеграмі, твіттері, вайбері, інстаграмі, веб-сайт тощо)

Термін подачі заявок: заявки приймаються до 30 грудня 2022 року

КОНКУРС ГРАНТІВ ДЛЯ ОГС ВІД ПРООН

https://www.undp.org/ukraine/call-participation-competition-civil-society-response-needs-women-and-men-especially-hard-reach-and-vulnerable-groups

Грантодавець-організатор: ПРООН

Сфери підтримки: Сфери підтримки: Лот 1- Підтримка спільних зусиль організацій громадянського суспільства, аналітичних центрів та неурядових організацій щодо захисту прав людини та захисту вразливих груп населення в Україні, включаючи ВПО у національній кризовій ситуації, спричиненої війною в Україні Лот 2- Сприяти задоволенню потреб, визначених у громадах, що постраждали від конфлікту, транзитних вузлах та приймаючих громадах, тим самим зміцнюючи стійкість громади та соціальну структуру (від 7 тис - до 50 тис. дол.)

Заявники: некомерційні організації, зокрема благодійні організації, громадські об’єднання (включаючи громадські організації та спілки), які офіційно зареєстровані в Україні не менше одного року та мають досвід реалізації проєктів у запропонованій пріоритетній сфері.

Термін подачі заявок: постійно

КРЕДИТ ДО 60 МЛН ГРН ПІД 0% НА ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ЗА ПРОГРАМОЮ "5-7-9%" ДЛЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ

https://minagro.gov.ua/news/u-silskogospodarskih-tovarovirobnikiv-zyavilasya-mozhlivist-otrimati-kredit-do-60-mln-grn-pid-0-na-chas-voyennogo-stanu-za-programoyu-5-7-9

Грантодавець-організатор: Міністерство аграрної політики та продовольсьтва України

Сфери підтримки: Сфери підтримки: на реалізацію інвестиційного проекту та рефінансування заборгованості кредит надається щонайбільше на 5 років. Для фінансування оборотного капіталу – на 3 роки. Кредитування сільськогосподарських товаровиробників для провадження своєї діяльності на період воєнного стану протягом 6 місяців з 0% відсотковою ставкою, після цього 5%. (до 60 млн. грн.). Кредит надається виключно  на придбання основних засобів та покриття будь-яких витрат, пов’язаних із провадженням сільськогосподарської діяльності в значенні ЗУ «Про державну підтримку сільського господарства України».

Заявники: сільськогосподарські товаровиробники

Термін подачі заявок: до 31 грудня 2022 року

 

 

2. ГРАНТОВІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ШКОЛА СПРОМОЖНИХ ГРОМАД

https://unrpp.school/

Грантодавець-організатор: программа ООН із відновлення та розбудови миру та її компонент «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» розробили навчальну платформу «Школа спроможних громад»

Сфери підтримки: програмою розвиту ООН (ПРООН) в Україні відкрито навчальну онлайнплатформу «Школа спроможних громад», аби зробити місцеве врядування ефективнішим та сприяти процвітанню громад. Представники місцевого самоврядування та активні мешканці громад зможуть отримувати нові знання, не полишаючи власних домівок та не наражаючи своє та здоров’я своїх близьких на небезпеку можливого інфікування коронавірусом

Заявники: представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій

Термін подачі заявок: постійно

МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ДОБРОБУТ ГРОМАД»

http://www.dobrobut-hromad.org/

Грантодавець-організатор: фонд «ДОБРОБУТ ГРОМАД»

Сфери підтримки: сталий комплексний розвиток громад та передбачає забезпечення доступу до ринків збуту для дрібних виробників, підтримку, створення та розвиток ферм сімейного типу, нефермерське підприємництво (сільський зелений туризм та ін.), мобілізацію громад, сприяння та розбудову партнерств з міжнародними донорськими організаціями, органами влади та бізнесом, освіту, участь у покращенні нормативно-правової бази в галузі АПК та сільського розвитку

Заявники: малі та середні сільськогосподарські товаровиробники на селі, їхні об’єднання, підприємства тощо

Термін подачі заявок: заявки приймаються на постійній основі

РОГРАМА "ГРОМАДА ДЛЯ ЛЮДИНИ: ПОКРАЩЕННЯ СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ"

https://tsnap.ulead.org.ua

Грантодавець-організатор:"U-LEAD з Європою"

Сфери підтримки: Програма "ГРОМАДА ДЛЯ ЛЮДИНИ має за мету покращення системи соціального захисту та соціальних послуг в територіальних громадах, обізнаність жителів про доступні соціальні послуги та сприяти їхньому залученню до соціальної. Сприяти діджиталізації соціальних послуг у громадах інтеграції у громаді.

Заявники: територіальні громади

Термін подачі заявок: заявки приймаються з липня 2021 року по вересень 2023 року
 

 

3. ОХОРОНА ЗДОРОВЯ

ІНДИВІДУАЛЬНА ДОПОМОГА В ЛІКУВАННІ ДІТЯМ

http://www.krona.niko.ua/ua/activity/assistance/detail.php та

http://www.krona.niko.ua/ua/activity/assistance/instruct.pdf

Грантодавець-організатор: Всеукраїнський благодійний фонд – Крона

Сфери підтримки: надає індивідуальну допомогу в лікуванні дітям: з онкогематологічними та рідкісними хворобами; з нирковою недостатністю, які потребують пересадки нирки; пацієнтам Національної дитячої лікарні "ОХМАТДИТ". Допомагає придбати вартісні ліки, оплатити лікування дитини закордоном, коли об’єктивно неможливо отримати лікування за бюджетні кошти

Заявники: індивідуальні звернення

Термін подачі заявок: постійно

ВІДКРИТА БАЗА СТАЖУВАНЬ ДЛЯ МЕДИКІВ

https://biggggidea.com/opportunities/m-gateorg-vidkrita-baza-stazhuvan-dlya-medikiv/

https://www.m-gate.org/ua/search

Грантодавець-організатор: ГО «M-Gate»

Сфери підтримки: M-gate.org -це відкрита база стажувань, курсів, грантів та інших навчальних програм для медиків всіх спеціальностей. Зараз на платформі розміщена інформація про більше ніж 700 пропозицій, 90% з яких безкоштовні та доступні для українців

Заявники: медики всіх спеціальностей

Термін подачі заявок: постійно

 

 

 

4. КУЛЬТУРА ТА ОСВІТА

ОНЛАЙН-КУРС «ЄВРОПЕЙСЬКІ ГРАНТИ ДЛЯ КУЛЬТУРНИХ ТА КРЕАТИВНИХ ПРОЄКТІВ»

https://www.houseofeurope.org.ua/opportun ity/133

Грантодавець-організатор: Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні та Український культурний фонд

Сфери підтримки: цей онлайн-курс, пояснює кожен етап подачі на грант «Креативної Європи» — програми ЄС, в рамках якої українські організації можуть отримати до 2 000 000 євро на культурні й креативні проєкти. Учасники дізнаються, як обрати конкурс для себе, знайти міжнародних партнерів, заповнити заявку і скласти звітність

Заявники: представники маркетингової агенції, рекламних компаній, дизайн-студій, дизайнпродакшену, музею, креативного хабу; організатори культурних заходів; працівники ІТ або геймдев-індустрії, кіновиробництва, театральних індустрій

Термін подачі заявок: 01 квітня 2023 року (о 23.59 за київським часом)

УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ ФОНД

https://ucf.in.ua/p/about

UACulture — аналітичний медіа-ресурс Українського культурного фонду

http://uaculture.org/catalog/

Грантодавець-організатор: Український культурний фонд

Програми підтримки у 2022 році:

 • Аналітика культури –20 млн.грн.
 • Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти – 50 млн.грн.
 • Інноваційний культурний продукт ‒ 115 млн.грн.
 • Інклюзивне мистецтво - 30 млн.грн.
 • Аудіовізуальне мистецтво - 100 млн.грн.
 • Культурні столиці України - 40 млн.грн.
 • Культура. Туризм. Регіони - 60 млн.грн.
 • Культура для змін – бюджет програмиу 2022 році складається з вкладу: Українського культурного фонду – 14 млн грн., Фонду «Пам'ять, відповідальність та майбутнє» – 75 тис. євро, Британської Ради в Україні – 50 тис. фунтів стерлінгів
 • Культура плюс – 30 млн.грн
 • Стипендії – 5 млн.грн.
 • Діти культури

Заявники: у програмах “Аналітика культури”, “Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти”, “Інноваційний культурний продукт”, “Інклюзивне мистецтво”, “Аудіовізуальне мистецтво”, “Знакові події”, “Мережі й аудиторії” заявником може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства. ФОП може бути заявником тільки в індивідуальному типі проекту. У програмі «Культурні столиці України» заявниками можуть бути лише органи місцевого самоврядування

Термін подачі заявок: по кожній з програм визначено окремі терміни

ПОСОЛЬСЬКИЙ ФОНД США ІЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/u-s-ambassadors-fund-uk/

Грантодавець-організатор: Посольство США в Україні

Сфери підтримки: збереження визначних археологічних об’єктів, історичних будівель та пам’яток, важливих музейних колекцій, які є доступними для громадськості та охороняються законом в Україні

Заявники: у конкурсі можуть брати участь зареєстровані некомерційні установи, такі як неурядові громадські організації, музеї, керівні заклади культури чи подібні організації

Термін подачі заявок: в терміни визначені тематичними програмами

МІЖНАРОДНИЙ ВИШЕГРАДСЬКИЙ ФОНД

http://visegradfund.org/grants/

Грантодавець-організатор: Міжнародний Вишеградський фонд - це донорська організація, заснована у 2000 році урядами країн Вишеградської групи (V4) – Чеською Республікою, Угорщиною, Польщею та Словаччиною. Його мета - сприяти регіональній співпраці як між країнами V4, так і іншими регіонами, зокрема країнами Західних Балкан та Східного партнерства (EaP)

Сфери підтримки:

 • культурна співпраця;
 • освіта;
 • туризм;
 • наукові та молодіжні обміни;
 • транскордонна співпраця

Заявники:

 • організації громадянського суспільства (ОГС);
 • освітні організації;
 • культурні організації;
 • дослідницькі і наукові установи

Термін подачі заявок: малі гранти :1 березня, 1 червня,1 вересня, 1 грудня

   

 

5. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ, БЛАГОДІЙНІСТЬ

ФІНАНСУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ У СПРАВАХ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ
(ABILIS) THE ABILIS FOUNDATION

http://www.abilis.fi

Грантодавець-організатор: Фонд АЛІБІС

Сфери підтримки: підтримка людей з обмеженими можливостями, захист їх прав та свобод, права на самостійне життя і економічну самодостатність. Пріоритет надається проектам, які виступають за права людей з обмеженими можливостями, а також заходів, що розроблені і реалізуються організаціями жінок з інвалідністю

Заявники: Громадські організації, керівні органи яких складаються з людей з обмеженими можливостями

Термін подачі заявок: заявки приймаються на постійній основі

ГЛОБАЛЬНИЙ ДИТЯЧИЙ ФОНД КОНКУРС «НАДАННЯ ПОСЛУГ ВРАЗЛИВИМ ГРУПАМ ДІТЕЙ»

http://www.globalfundforchildren.org/

Грантодавець-організатор: Глобальний дитячий фонд

Сфери підтримки: інваліди; жертви торгівлі дітьми, діти-біженці, дитяча робоча сила; молодь та підлітки (вразливі групи); ВІЛ/СНІД; професійно-технічна і початкова освіта;

Заявники: громадські організації, інноваційні локальні організаціі, що працюють з вразливими групами дітей

Термін подачі заявок: спершу в режимі онлайн подається лист зацікавленості (на офіційному сайті). В разі відповідності проекту пріоритетам фонду, буде надіслана аплікаційна форма для детального опису проекту. Лист зацікавленості можна надсилати протягом усього року

 

6. ЕКОНОМІКА, ПІДПРИЄМНИЦТВО, ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

ПРОГРАМА ЕНЕРГОДІМ

https://eefund.org.ua/programa-energodim

Грантодавець-організатор: Фонд Енергоефективності Программа ЕНЕРГОДІМ

Сфери підтримки: енергетична ефективність, шляхом зменшення рівня енергоспоживання; викидів СО2 у житловому секторі, та як наслідок - зменшення негативного пливу на екологію; пом’якшення наслідків зміни клімату. Фонд енергоефективності компенсує ОСББ від 40% до 50-70% від загальної суми витрат на заходи з енерго-ефективності

Заявники: ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку)

Термін подачі заявок: 31 грудня 2023 року

УКРАЇНСЬКИЙ ЖІНОЧИЙ ФОНД

https://uwf.org.ua/konkurs-proyektiv-z-rozshyrennya-ekonomichnyh-mozhlyvostej-dlya-vnutrishno-peremishhenyh-zhinok/

Грантодавець-організатор: Український жіночий фонд

Сфери підтримки: Конкурс проєктів із розширення економічних можливостей для внутрішньо переміщених жінок. Підтримка для жіночих організацій, які працюють з внутрішньо переміщеними жінками над посиленням їхньої економічної стійкості. У межах конкурсу підтримуватимуться проєкти, що спрямовані на:

♦  розробку і впровадження інноваційних моделей, що сприятимуть отриманню швидкого і стабільного доходу жінками-ВПО;
♦ адаптацію в Україні найкращих міжнародних практик економічної підтримки жінок-ВПО;
♦  залучення жінок із приймаючих громад до створення нових робочих місць для жінок-ВПО;
♦  організацію мереж, колаборацій із метою сприяння жінкам-ВПО в отриманні прибутку;
♦  інші ініціативи, спрямовані на посилення економічної стійкості жінок-ВПО. (750 тис. грн)

Заявники: жіночі організації

Термін подачі заявок: до 20 червня 2022року

UKRAINE SUPPORT FUND ВІД GOOGLE

https://campus.co/intl/uk_ua/europe/ukraine-support-fund/

Грантодавець-організатор: UkraineSupportFund від Google

Сфери підтримки: Пріоритет надається компаніям, підприємствам, що мають місію соціального впливу. Засновники стартапу мають використати грошову винагороду на: продовження зростання/відновлення бізнес-діяльності, що постраждала внаслідок війни основний продукт для вирішення нових проблем і поточної кризи 5 млн. дол. загальний фонд конкурсу, гроші будуть розподілені між 50 компаніями із України

Заявники: Стартап проекти з України (підприємці)

Термін подачі заявок: до 31 грудня 2022року

ФОНД «МОНСАТО»

http://www.monsanto.com/global/ua/ourcommitments/pages/monsanto-fund.aspx

Грантодавець-організатор: Фонд «МОНСАТО»

Сфери підтримки: надання базової освітньой підтримки, спрямованої на покращення освіти в аграрних громадах, в т.ч. за рахунок підтримки шкіл, бібліотек, наукових центрів, навчальних програм для фермерів та академічних програм, які збагачують чи доповнюють шкільні програми; забезпечення критичних потреб громад за рахунок підтримки НУО, що надають допомогу для продовольчої безпеки, санітарії, доступу до чистої води, громадської безпеки.

Заявники: громади, сільськогосподарські товаровиробники на селі, їхні об’єднання, підприємства тощо

Термін подачі заявок: заявки приймаються на постійній основі

   

 

7. АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

ПРОГРАМИ ДЕРЖАВНОЇ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ДЛЯ ФЕРМЕРІВ ТА АГРОВИРОБНИКІВ ВІД МІНАГРОПОЛІТИКИ

https://dotacii2019.minagro.gov.ua/ua

Грантодавець-організатор:Міністерство аграрної політики України

Сфери підтримки: рослинництво, тваринництво, агротехніка і агротехнічне обладнання. Стимулювання малих і великих аграріїв, створення успішної моделі господарювання в Україні – формування ефективного та соціально відповідального власника на селі.

Заявники: фермери, селянські господарства і агровиробники

Термін подачі заявок: різні періоди

УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

https://udf.gov.ua/index.php/finansova-pidtrymka/finansova-dopomoha

Грантодавець-організатор: Український державний фонд підтримки фермерських господарств

Сфери підтримки: придбання техніки, обладнання, придбання маточного поголів’я с/г тварин, виробництва та переробки с/г продукції, будівництва та реконструкції виробничих і невиробничих приміщень до 500 тис. грн

Заявники: фермерські господарства

Термін подачі заявок: постійно

 

8. ПОСТІЙНОДІЮЧІ ПРОГРАМИ ТА ГРАНТИ У РІЗНИХ СФЕРАХ ДІЯЛЬНОСТІ

ПРОГРАМА «КРЕАТИВНА ЄВРОПА»

https://creativeeurope.in.ua/

Грантодавець-організатор: Європейський Союз

Сфери підтримки: програма спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів та проєктів, що дають можливість подорожувати, охоплювати нові аудиторії, обмінюватися практичними навичками та вдосконалюватися

Заявники: українські організації у сфері культури та креативності або кіноіндустрії, які мають статус юридичної особи протягом 2 років

Термін подачі заявок: постійно

ГРАНТИ ВІД «ГЛОБАЛЬНОГО ФОНДУ ДЛЯ ЖІНОК

http://www.gurt.org.ua/news/grants/46018/

Грантодавець-організатор: Глобальний фонд для жінок

Сфери підтримки: Фонд виділяє невеликі гранти в розмірі від $500 до $20 тис. на загальний розвиток діяльності жіночих об’єднань

Заявники: жіночі об`єднання, чия діяльність спрямована на поліпшення становища жінок і дівчат у світі та ведеться за межами США

Термін подачі заявок: постійно

ГРАНТИ ВІД НАЦІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ДЕМОКРАТІЇ ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ ДЕМОКРАТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ

www.ned.org/apply-for-grant/en

Грантодавець-організатор: Національний фонд підтримки демократії

Сфери підтримки: пропагувати і захищати права людини та верховенства права; підтримувати свободу інформації та незалежні ЗМІ; зміцнювати демократичні ідеї та цінності; сприяти зростанню відповідальності та прозорості дій влади; зміцнювати організації громадянського суспільства; зміцнювати демократичний політичний процес та демократичні інститути; заохочувати громадянську освіту; підтримувати демократичне розв'язання конфліктів; зміцнювати розвиток ринкової економіки

Заявники: неурядові організації, серед яких можуть бути громадські організації, асоціації, незалежні ЗМІ та подібні організації

Термін подачі заявок: постійно

ПРОЕКТ ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEUR

https://webgate.ec.europa.eu/erasmusentrepreneurs/index.cfm?fuseaction

Грантодавець-організатор: Євроейський Союз

Сфери підтримки: можливість поїхати на стажування до однієї з країн ЄС з метою отримання досвіду ведення бізнесу; можливість закладам вдосконалити навички управління міжнародними проєктами, покращити організаційний потенціал, відкрити нові горизонти для інтернаціоналізації вищої освіти як на організаційному, так і на індивідуальному рівнях для свого закладу та студентів, викладачів і працівників, модернізувати освітні програми, запровадити нові методики викладання і навчання, запровадити дисципліни англійською та іншими іноземними мовам

Заявники: заклади вищої освіти, підприємці-початківці (стаж ведення господарської діяльності до 3-х років або громадяни, які планують розпочати власний бізнес)

Термін подачі заявок: постійно

КОНКУРС ПРОЕКТІВ ФОНДУ СПРИЯННЯ ДЕМОКРАТІЇ

https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/democracy-grants-uk/

Грантодавець-організатор: Посольство Сполучених Штатів Америки

Сфери підтримки: розвиток громадянського суспільства; верховенство права та реформа в галузі права; прозорість органів влади; громадська підтримка освітніх ініціатив; вирішення конфліктів, зміцнення довіри та миру в суспільстві; права людини, у тому числі права меншин, людей зінвалідністю та жінок; громадянська освіта; розвиток виборчої системи; протидія торгівлі людьми

Заявники: українські неприбуткові та неурядові організації (громадські організації (асоціації), благодійні фонди та аналітичні центри

Термін подачі заявок: постійно

ФОНД РОБЕРТА БОША

http://www.bosch-stiftung.de/content/language2/html/8171.asp

Грантодавець-організатор: Фонд Роберта Боша (Robert Bosch Stiftung GmbH) - один із найбільших приватних фондів у Німеччині, який працює 3 1964 року. Фонд підтримує програми обміну волонтерів між країнами Центрально-Східної Європи та Німеччиною, а також професійного та культурного обміну

Сфери підтримки:

 • охорона здоров'я
 • соціальна робота
 • освіта
 • мистецтво та культура
 • соціальні та природні науки

Заявники: Неурядові організації. Для того, щоб отримати фінансування від Фонду, необхідно надіслати короткий опис проекту обсягом не більше двох сторінок, у якому слід чітко зазначити завдання та фінансовий план проекту. У листі до Фонду з коротким описом проекту також необхідно обґрунтувати відповідність пропонованого Вами проекту до пріоритетів Фонду та життєздатність проекту після завершення фінансування Фонду

Термін подачі заявок: постійно, фонд розглядає заявки протягом чотирьох тижнів

ГРАНТОВІ ТА КРЕДИТНІ ПРОГРАМИ«ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ»,«ЧИСТЕ ВИРОБНИЦТВО»

https://www.nefco:int/

Грантодавець-організатор: північна екологічна фінансова корпораціїя «НЕФКО»

Сфери підтримки: на дофінансування від північної екологічної фінансової корпорації «НЕФКО» можуть претендувати проєкти: • «енергозбереження»: обʼєкти соціальної сфери – школи, дитячі садки, лікарні, спортивні спорудження (модернізація теплових пунктів, заміна вікон, дверей); • «чисте виробництво»: проєкти по водоканалах, енергетика, промисловість, сільське господарство, поводження з відходами. Обсяг гранту: від 100 до 500 тис. євро.

Заявники: муніципалітети, фінансовоспроможні громади

Термін подачі заявок: постійно

ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ ВІД ГЛОБАЛЬНОГО ІННОВАЦІЙНОГО ФОНДУ (GLOBAL ІNNOVATION FUND 2020)

https://www.globalinnovation.fund

Грантодавець-організатор:Глобальний інноваційний фонд

Сфери підтримки: Глобальний інноваційний фонд інвестує кошти в розробку, випробування та масштабування інновацій, спрямованих на покращення життя. Грантові проєкти спрямовані на підтримку інноваційних способів вирішення глобальних проблем розвитку з акцентом на бідні та вразливі прошарки суспільства. Обсяг гранту: до 15 млн $ США залежно від гранту.

Заявники: соціальні і комерційні підприємства, некомерційні організації, державні установи й дослідники, які працюють у відповідних секторах економіки.

Термін подачі заявок: постійно

 

МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ

(посібники, каталоги, ресурси) та інші корисні посилання

 

Перелік міжнародних угод та нормативно-правових актів у сфері міжнародної технічної допомоги

http://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=d1045455-72f1-4332-9909-104d8fce2407&title=Normativno-pravovaBazaZPitanTekhnichnoiDopomogi

 

Міжнародна технічна допомога Україні: правові та процедурні аспекти підготовки та реалізації програм та проектів (Міністерство розвиту економіки, торгівлі та сільського господарства України)

https://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=d25cdec1-c8be-4fa5-8ed8-b023851db3a7&title=MizhnarodnaTekhnichnaDopomogaUkraini-PravoviTaProtsedurniAspektiPidgotovkiTaRealizatsiiProgramTaProektiv

 

Грантова допомога по проектах людської безпеки програми «Кусаноне» (Міністерство розвиту економіки, торгівлі та сільського господарства України)

https://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=3716e53e-0e0b-4e12-9501-57efab8e594b&title=GrantovaDopomogaPoProektakhLiudskoiBezpekiProgramikusanone

 

Грантрайтинг. Методичні рекомендації для органів місцевої влади та бізнесу (Тернопільська ОДА)

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/main/ua/22814/grantrayt_pr.pdf

 

Практичний посібник для органів місцевої влади та бізнесу. Підготовка та реалізація проектів публічно-приватного партнерства.

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/main/ua/22814/posibnyk_ppp.pdf

 

Перелік міжнародних донорських організацій в Україні

http://gurt.org.ua/donors/international/

 

Де знайти гроші сільським громадам: перспективи і можливості фінансування міжнародними донорами (ПОСІБНИК)

http://icps.com.ua/assets/uploads/files/block_canada_20160324.pdf

Аналітичний матеріал підготовлено у рамках проекту «Підвищення економічної спроможності сільських територій в контексті імплементації Угоди про Асоціацію України з ЄС», який профінансований Канадським фондом місцевих ініціатив.

 

Зелений пакет (Зелені сайти корисні посилання)

http://www.greenpack.in.ua/media/

 

Угода Мерів щодо клімату і енергії

http://www.uhodameriv.eu/IInstrumenti-fiinansuvannya.html

Підписанти Угоди Мерів щодо клімату і енергії взяли на себе добровільні зобов’язання з амбітних дій у галузі підвищення енергоефективності та збільшення використання поновлюваних джерел енергії в рамках своїх планів дій зі сталого енергетичного розвитку, вимушені знаходитися в постійному пошуку можливостей фінансування.

 

Підтримка політики регіонального розвитку в Україні. Практичний посібник.

http://dfrr.minregion.gov.ua/foto/upload/Funding_Guide_UA.pdf